Remis na inaugurację sezonu!

Za nami pierwszy mecz nowego sezonu ligowego. Mecz ważny, ale nie z gatunku tych najważniejszych. Za nami mecz z Zamkiem Kurzętnik! Jak każdy dobrze wiedział zespołu Zamku nie można było zlekceważyć. Niejednokrotnie pokazywali oni w ubiegłych sezonach że potrafią grać w piłkę i tak samo było i tym razem.
Pierwsza połowa meczu była ciekawa, ale nie obfitowała w jakieś stuprocentowe sytuacje. Zarówno nasz bramkarz jak i bramkarz Zamku nie mieli zbyt wiele pracy. Większa część pierwszej połowy toczyła się w środkowej części boiska. Jednak druga połowa przyniosła długo wyczekiwane akcje z obydwu stron. Jednakże to drużyna gości jako pierwsza zdobyła bramkę. W 49 minuciepo wysokim podaniu zawodnik Zamku zgrał piłkę głową z prawej strony pola karnego do środka, a tam niezbyt dobrze pilnowany napastnik nie miał problemów by strzałem głową umieścić piłkę w bramce. Szybko po wznowieniu gry po przerwie straciliśmy bramkę, ale na szczęście nasi zawodnicy nie zwiesili głów i ruszyli do odrabiania strat. Dużo ożywienia w grze przyniosło pojawienie się na boisku Jacka Chmielewskiego i Wiktora Grochalskiego. To właśnie ten drugi w 70 minucie meczu lewym skrzydłem ładnie minął dwóch rywali i niemal z końcowej linii wyłożył piłkę do niepilnowanego Kuby Godziszewskiego. Kuba dołożył tylko nogę i ładnym strzałem pod poprzeczkę dał nam wyrównanie. Remis w tym meczu nikogo nie zadowalał i obydwie drużyny nieco się otworzyły chcąc zdobyć drugą bramkę. Bliżej tego byli zawodnicy Zamku, którzy w ostatnich minutach nieco przycisnęli nasz zespół, ale na szczęście na posterunku byli obrońcy i bardzo dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Dobucki. Naszemu bramkarzowi należą się spore brawa, gdyż kilka razy bardzo efektownie uratował nasz zespół przed stratą bramki.
Jednakże brawa należą się też pozostałym zawodnikom, którzy zostawili sporo sił, by ten mecz wygrać. Nie udało się, ale z tak przebudowaną kadrą i z tak mocnym przeciwnikiem remis jest całkiem niezłym wynikiem. Przed nami jeszcze 21 kolejek ligowych i wiele się jeszcze wydarzy!

Skład Welu :
M. Dobucki - C. Jasik, W. Olszewski, P. Dąbrowski, M. Napiórkowski - D. Strungowski, K. Godziszewski, M. Karpiński (59' F. Kornowski), T. Perowicz (75' A. Bułakowski), M. Marchelek (53' J. Chmielewski) - K. Wiśniewski (65' W. Grochalski)